УкраїнськаРусский
Харківський обласний благодійний фонд
інноваційних знань, ідей та технологій гуманізації
Харківський обласний благодійний фонд інноваційних знань, ідей та технологій гуманізації

Новини фонду

ХОБФІЗИТ гуманізації продовжує реалізацію соціальних проектів:
«Культурно-освітній центр формування соціально-активної творчої особистості» та «Ресурсний центр підготовки кадрів гуманістичної спрямованості».
Мета - створення банку інноваційних знань, складовими яких є: енергоінформаційний світогляд та технології гуманізації.
«Людина — не економічний фактор, не просте знаряддя, засіб досягнення мети, в ній самій закладена самостійна мета розвитку»

Конференція ЮНЕСКО, 1997р.

ЦІЛІ ТА ЗАДАЧІ РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Глобальною ціллю Ресурсного центру соціальної реабілітації (РЦСР) є розробка ідеології та координаційно-інформаційного забезпечення реалізації комплексного інноваційного проекту гуманістичної системи безперервного просторово-часового виховання та освіти, що забезпечує соціальну реабілітацію та формування вільної творчої особистості.

Фундаментальні наукові дослідження, проведені вченими та спеціалістами м. Харкова на базі ХОБФІЗІТ гуманізації дозволили визначити орієнтовні, рівневі цілі якісних особистісних особливостей творчої особистості Вони виявилися такими:

1 Особистісні якісні критерії загальноосвітнього рівня, необхідні для подальшого формування творчої особистості, що володіє Живим мисленням і здатна жити і творити в нових, раніше не знайомих умовах:

1.1. Розуміння необхідності та достатності системи безмедикаментозної підтримки свого здоров'я та формування здорового способу життя.

1.2. Розуміння та позитивне реагування на процеси, що відбуваються на рівні суспільства, колективу, сім'ї та особистості.

1.3. Усвідомлений розвиток позитивного вольового початку, необхідного для здійснення своїх доленосних задач.

1.4. Розуміння життєвої особистої цілі, а також проблем та задач, що випливають із неї на своєму рівні свідомості.

1.5. Усвідомлення та розуміння суті поняття «впевненість у завтрашньому дні» на базі реальної самостійності, що системно розвивається.

1.6. Вміння розвивати особисту якість, що виражається у підвищенні інтересу до навчання, самоосвіти, самовдосконалення та життя взагалі.

1.7. Вміння здійснювати концентрацію життєвих сил та прагнення розвитку творчого початку на базі віри в себе.

2. Якісні особистісні особливості випускника ВНЗ, як творчої особистості, майбутнього суб'єкта історичної творчості Землі:

2.1. Науково обґрунтоване розуміння процесів, що відбуваються в суспільстві, колективах, сім'ях та з особистостями в даний час.

2.2. Розуміння значення свідомого формування в собі та своїх близьких здоров'я та здорового способу життя.

2.3. Уявлення та розуміння своєї особистої глобальної цілі життя, а також задач та проблем, що випливають із неї.

2.4. Своєчасне прийняття необхідних рішень та здійснення реальних дій у життєвих ситуаціях свого рівня компетенції.

2.5. Науково обґрунтована впевненість у завтрашньому дні незалежно від проблем, що виникають.

2.6. Вміння визначати першочергово важливі проблеми та завдання з метою своєчасного вирішення їх.

2.7. Наявність знань, необхідних для здобуття інформації при розвитку чергової життєвої стратегії з проблемами і завданнями, що раніше не зустрічалися.

2.8. Наявність знань, необхідних для перетворення отримуваної інформації на знання в межах своєї компетенції.

2.9. Можливість реалізації нових ідей, прихованих від прямого наукового, аналітично обґрунтованого прогнозування різних ситуацій та рішень.

2.10. Визначення та встановлення послідовності реалізації задач, коли відсутня реальна можливість виконання всіх обсягів робіт одночасно.

2.11. Вміння здійснити експертизу різних наукових гіпотез та «виживання» кращих із них, які дадуть початок ще прогресивнішим відкриттям.

2.12. Проведення контролю та супровід розвитку соціальної активності індивіда та його професіоналізму.

2.13. Вміння здійснити реальну концентрацію життєвих сил та прагнення розвитку творчого початку на базі віри, волі та відкритості для реалізації свого внутрішнього людського психологічного фактора.

2.14. Наявність знань із спеціального розвитку особистості, рівних рівню сучасного вченого ступеня кандидата наук, за потреби, підтверджених захистом дисертації.

3. Особистісні якісні особливості свідомості керівника, як творчої особистості та нового «Лідеру»:

3.1. Наявність знань для науково-обґрунтованого розуміння процесів, що відбуваються в суспільстві, колективах, сім'ях та з особистостями в даний час.

3.2. Свідоме формування в собі та своїх близьких міцного здоров'я та здорового способу життя з урахуванням повного виведення з організму конкретних хвороб.

3.3. Розвиток сили волі, необхідної для реалізації своїх життєвих планів, що гармонійно вписуються в суспільні процеси.

3.4. Розуміння своєї особистої глобальної цілі життя, а також задач та проблем, що випливають із неї.

3.5. Своєчасне прийняття необхідних рішень та здійснення реальних дій у будь-яких життєвих ситуаціях.

3.6. Впевненість у завтрашньому дні незалежно від проблем, що виникають.

3.7. Вміння визначати за допомогою нових енергоінформаційних технологій першочергово важливі проблеми та задачі для своєчасного вирішення їх.

3.8. Наявність знань, необхідних для здобуття інформації при розвитку чергової життєвої стратегії з проблемами і завданнями, що раніше не зустрічалися.

3.9. Наявність знань, необхідних для перетворення отриманої інформації на нові знання в межах своєї компетенції.

3.10. Можливість реалізації нових ідей, прихованих від прямого наукового, аналітично обґрунтованого прогнозування різних ситуацій та рішень.

3.11. Визначення та встановлення послідовності реалізації задач, коли відсутня реальна можливість виконання всіх обсягів робіт одночасно.

3.12. Вміння здійснити експертизу різних гіпотез та «виживання» кращих із них, які дадуть початок ще прогресивнішим науковим відкриттям.

3.13. Здійснення науково-психологічного супроводу процесу розвитку соціальної активності індивіда та його професіоналізму.

3.14. Вміння розвинути особисту якість, що виражається у підвищенні інтересу до навчання, самоосвіти, самовдосконалення та життя взагалі.

3.15. Вміння здійснити реальну концентрацію життєвих сил та прагнення до розвитку творчого початку на базі віри в себе та відкритості свого внутрішнього людського психологічного фактора, що не знає страху перед зовнішнім світом.

Основною задачою РЦСР є розробка та впровадження інноваційної освітньої системи, здатної забезпечити досягнення глобальної цілі як практичної реалізації проекту, спрямованого на формування нового суб'єкта історичної творчості для створення нового гуманістичного суспільства на землі.

Для успішного вирішення основної задачі РЦСР належить вирішити проблеми, пов'язані із забезпеченням виконання вимог до нової освітньої системи, таких як:

  1. Наявність самодостатності системи, що є критерієм життєздатності ідеї як результату творчого акту суб'єктів, які мають Живе мислення.
  2. Наявність знань, достатніх для здобуття головної якості системи — просторово-часової безперервності виховання та освіти з урахуванням охоплення всіх рівнів свідомості суспільства: особистісного, сімейного, колективного, суспільного та планетарного як по вертикалі, так і по горизонталі, тобто за віковим цензом, включаючи внутрішньоутробну свідомість та абсолютно кожного члена суспільства.
  3. Наявність нових міждисциплінарних культурологічних наук, які забезпечують безперервність переходу гуманітаризації в гуманізацію на базі енергоінформаційного світогляду.
  4. Наявність знань, достатніх для переорієнтації методології освіти на методологію виховання та освіти, яка має передбачати:
    1. 4.1. Розвиток особистості до рівня самостійного науково обгрунтованого визначення необхідної для життя освіти.
    2. 4.2. Забезпечення зміни внутрішньої сутності викладача у модулі з учнем як об'єктивна умова для реалізації самопідвищення його кваліфікації та професіоналізму.
  5. Гармонізація завдань нової освітньої системи із задачами держави відповідно до ідеології побудови гуманістичного суспільства (Таблиця 2).
Таблиця 2.

Блок-схема побудови нового гуманістичного суспільства

Розділ 1. Завдання фундаментальної науки ВНЗ

Наукознавство та нові науки
1.1. Екософія – нова філософія інтровертного типу мислення 1.2. — Культурологія — інтегрований синтез природних та суспільних наукових взаємин
Еніологія — система нових наук і життя, що розвиваються
Менеджмент нового типу - система управління будь-якими життєвими процесами для людини, включаючи управління своїм тілом

 

Розділ 2. Задачі провідної ідеології державного рівня

2.1. Зміна мислення екстравертного типу на інтровертний тип 2.2. Освоєння нових технологій XXI століття на базі більш розширеної свідомості та оновлення особистості 2.3. Створення нового суспільного механізму управління реалізацією нових інноваційних технологій XXI століття

 

Розділ 3. Задачі нової системи виховання та освіти

3.1. Створення нової системи безперервного просторово-часового виховання та освіти як «Материнської Супертехнології XXI століття» 3.2. Впровадження модульно-розвиваючого навчання 3.3. Новий суб'єкт історичної творчості на Землі

 

Розділ 4. Задачі економіки країни

4.1. Освоєння енергоінформаційних технологій 4.2. Освоєння інноваційних енергоінформаційних технологій на базі енергоінформаційного обміну (ЕНІО)